ZASADY KOMENTOWANIA BLOGA

Można przestać wierzyć, ale nie można przestać wiedzieć – Tao

Komentarze są częściowo moderowane, to znaczy, że jeśli zatwierdzę twój pierwszy komentarz każdy następny powinien ukazać się automatycznie. Tak ma to działać w teorii, ale zwykle nie działa. Proszę do mnie nie zgłaszać pretensji w tej sprawie, bo nie mam na to żadnego wpływu.

Moderacja to nie to samo co cenzura.

Moderacja zabezpiecza blog przed trollami i zwykłymi prymitywnymi chamami, którzy używają takich „merytorycznych” i opartych na „dowodach naukowych” argumentów jak „co ty pier… głupia q-wo”.

Kłamstwa, manipulacje, dezinformacja i polityczna poprawność kończą w spamie.

Jeśli Twój komentarz nie został zatwierdzony użyj wyszukiwarki i sprawdź czy ten temat był już omówiony wcześniej. Nie wracam do starych tematów, bo to jest strata czasu.

Więcej szczegółów na temat moich potyczek z trollami podaję na samym końcu tej notki.

Mam prawo odmówić podjęcia dyskusji i nie muszę się z tego tłumaczyć.

Poznaj zasady obowiązujące w blogu, żeby nie tracić czasu na pisanie komentarza, który skończy w koszu lub spamie:

 • Przeczytaj FAQ, bo nie zamierzam po raz n-ty maglować tematów już dokładnie przemaglowanych.
 • Wszystkie „uczone” wykłady na temat powstawania „trwałych” smug kondensacyjnych, jako niemające związku z tematyką bloga i niezgodne z prawdą naukową wywalam do spamu (patrz: FAQ).
 • Zdjęcia samolotów rolniczych i gaśniczych rozpylających chemię i filmy pokazujące, że samolot wytwarza spaliny (a niby jak miałby ich nie wytwarzać, skoro używa paliwa?), jako próba wprowadzenia dezinformacji, również lądują w spamie.
 • Nie powołuj się na autorytety. Sprawdź najpierw, kto im płaci lub kto je kontroluje.

To nie jest blog misjonarski, którego celem jest nawrócenie jak największej liczby ludzi na „wiarę w chemtrails”.

Jeśli szukasz wiary lub jeśli chcesz nawracać innych na swoje przekonania udaj się do kościoła. Chemtrails nie są kwestią wiary. Jest to zjawisko istniejące jak najbardziej realnie i każdy może je zobaczyć. A jak je zinterpretuje to jego osobista sprawa i nic mi do tego.

Nie jestem zainteresowana przekonywaniem kogokolwiek do czegokolwiek i sama nie życzę sobie, żeby przekonywano mnie.

Jeśli twoim celem jest przekonanie mnie, że jestem w błędzie to mam dla ciebie tylko jedną radę: idź gdzie indziej, bo tutaj niepotrzebnie tracisz czas. Było tu przed tobą wielu, którzy mieli taki sam zamiar, ale trafiła kosa na kamień.

Trolling

Przez długie lata prowadzenia strony www (od początku 2001 roku) i blogów (od 2005 roku) nauczyłam się naprawdę bardzo wiele na temat trolli i trollingu. Doświadczenie nauczyło mnie, że to bardzo mała, ale wyjątkowo pracowita i hałaśliwa grupka (prawdopodobnie płatnych) agentów. W czasach istnienia blip’a mogłam obserwować jak na dłoni, jak jawnie organizowali akcje niszczenia blogów podających niewygodną dla władz prawdę. Umawiali się, na który blog przypuszczą danego dnia zmasowany atak i nękali jego autora tak długo, aż ogłosił, że nic nie wie i że pisze niezweryfikowane głupoty. Ja również doświadczyłam ich ataków i to wiele razy. Niestety, wielu blogerów dało się zaszczuć i przestali pisać. Pewnie dziś obrastają tłuszczykiem gapiąc się tępo w telewizor, serwujący im jedyną „prawdę” jaka jest.

O tym, że trolle to niewielka, lecz używająca wielu różnych nicków grupa płatnych „autorów” przekonałam się, kiedy w końcu miałam dość wiecznego użerania się z nimi. Dałam bana zaledwie kilku z nich i natychmiast zapadła martwa cisza na wszystkich moich blogach! Od lat mam z nimi święty spokój, czasem tylko trafi tu jakiś nowy, niedoświadczony narybek, ale widząc, że u mnie nic nie wskórają idą szukać szczęścia gdzie indziej. Czasem wpisuję do Googla nick takiego „mądrali” i od razu widzę, jaką powierzono mu „misję”. Na szczęście trolli jest coraz mniej, bo ludzie powoli mądrzeją i nie dają sobie robić wody z mózgu. Pewnie dlatego ta robota już się nie opłaca.

 

Reklamy

128 odpowiedzi na „ZASADY KOMENTOWANIA BLOGA

 1. qwerty pisze:

  Dziś 15 czerwca 2017r w godzinach porannych duży obszar chemtrails przemieszczający się od okolic Poznania nad Katowice i Kraków. Smugi (kratka) dobrze widoczne na sat24.com. Czy to prezent na procesje Bożego Ciała (długa ekspozycja człowieka na działanie) ?

 2. astromaria pisze:

  Najbardziej lubią pylić w długie wiosenne weekendy i święta, kiedy jest piękna pogoda i rodziny wylegają na „świeże” powietrze.

 3. serge pisze:

  polecam francuskie strony na ten temat : http://www.cielvoilé.fr i http://www.acseipica.fr

Popisy nieuków, którzy spali na lekcjach fizyki i wypisują nienaukowe brednie o "trwałych smugach kondensacyjnych" wywalam do spamu. Sprawdźcie matoły hasło "Stratospheric aerosol injection (climate engineering)". To już jest realizowane!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s