Brytyjczycy mają pomysł na schładzanie klimatu

Tekst ze strony odkrywcy.pl

Ten sam tekst publikuje onet, pod pełnym zachwytu tytułem Odważny projekt zatrzyma globalne ocieplenie?

Brytyjscy naukowcy chcą rozpylić na wysokości do 20 km aerozole odbijające promienie słoneczne, w celu ochrony przed skutkami globalnego ocieplenia. Testem tego rozwiązania będzie w październiku próba rozpylenia aerozolu wodnego na wysokości kilometra – poinformował magazyn „Technology Review”.

Projekt o nazwie SPICE (stratospheric particle injection for climate engineering), jest jednym z najambitniejszych projektów geoinżynieryjnych, mających zapobiec skutkom globalnego ocieplenia. Polega on na umieszczeniu stratosferze cząsteczek związków siarkowych, które spowodują odbicie części promieniowania słonecznego z powrotem w przestrzeń kosmiczną. Skład cząsteczek ma naśladować naturalne aerozole wyrzucane w czasie wybuchu wulkanicznego na Ziemi.

Jak wynika z badań brytyjskiego rządowego instytutu meteorologicznego (UK Met Office), przeprowadzonych w 2009 roku, rozpylenie rocznie 10 mln ton cząsteczek siarki stratosferze, schłodzi Ziemię o około 2 st. C w ciągu 4-5 lat. W tym samym roku raport brytyjskiego naukowego UK Royal Society określił tę metodę jako stosunkowo najtańszą i przynoszącą najszybszy efekt.

W projekcie SPICE, opracowywanym od 2008 roku, przewidywano wyniesienie aerozoli do stratosfery na różne sposoby – od rakiet i samolotów, aż do specjalnych pocisków artyleryjskich dużego kalibru. Ostatecznie zdecydowano się na próbę najtańszego zestawu – podnoszonego balonu wypełnionego helem z podwieszonym przewodem z materiału zawierającego gumę z osnową z kevlaru.

Jak powiedział „Technology Review” dr Hugh Hunt z University of Cambridge, użycie samolotu lub rakiet kosztowałoby od 100 do 1000 razy drożej, ponieważ na wysokości do 20 km mogłyby one wynieść tylko 1-2 tony ładunku użytecznego. Oznaczałoby to 5-10 mln lotów rocznie i wykorzystanie 1 proc. światowej produkcji paliwa.

Październikowa próba obejmie wyniesienie balonu i pompowanie 100 kg wody na godzinę na wysokości 1 km nad poligonem wojskowym na wybrzeżu Wielkiej Brytanii.

Cały projekt SPICE wymagałby współpracy Unii Europejskiej, USA, Rosji oraz państw Trzeciego Świata, np. Indii i Chin. Polegałby na umieszczeniu w różnych państwach 64 elastycznych rurociągów, którymi pompowane byłoby 5 kg związków siarki (m.in. SO2) na sekundę. Każdy z rurociągów ważyłby około 30 ton i byłby unoszony przez balon wypełniony helem, o średnicy 100 metrów – więcej niż mają obecnie największe balony tego typu.

Największym problemem jest konstrukcja węży, które wytrzymałyby ciśnienie aerozolu – aby dostarczyć go na wysokość 20 km musiałby one pracować przy ciśnieniu 4000-6000 bar. Jak powiedział magazynowi „Technology Review” dr inż. Justin McClellan, pracujący przy projekcie Aurora Flight Science, będzie to możliwe tylko po skonstruowaniu ultralekkich pomp ciśnieniowych, podwieszanych pod balonami.

Według dr. Hunta, odpowiednie technologie zostaną opracowane „najpóźniej za pięć lat”, zaś cały projekt trwałby kilka lat i kosztowałby wszystkich wykonawców około 6 mld euro rocznie. (PAP)

mmej/ agt/

Przeczytaj również artykuł na PrisonPlanet.pl

———————–

Komentarz do tych rewelacji znajdziecie na Globalnej Świadomości, polecam. Ja dodam od siebie jedynie pobożne życzenie, żeby to wszytko wylało się na łby tych szalonych „naukawfcuf” zanim zdołają to wypompować w atmosferę.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuły z sieci, Świat i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

17 odpowiedzi na „Brytyjczycy mają pomysł na schładzanie klimatu

 1. Andrzej pisze:

  Gdy Bóg narody idiotów chce ukarać, odbiera rozum ich naukowcom…

 2. Moim zdaniem jest to projekt dezinformacyjny, mający na celu odwrócenie uwagi o tego, co się już rozpyla. Taki projekt wygląda na niemożliwy do wykonania i prawdopodobnie nigdy nie zostanie wcielony w życie. W Stanach było już kilka takich projektów, między innymi jeden z nich mówił o wybudowaniu na oceanach specjalnych platform z kominami, przez które byłaby wpompowywana siarka do atmosfery.
  Wszyscy już wiemy, że rozpylanie aerozoli trwa od wileu lat i według planów ma potrwać do roku 2025. Według geoinżynierów nigdy się nie skończy, ponieważ zakończenie tej operacji oznaczałoby nagły wzrost temperatur na całej planecie i w konsekwencji tragiczne dla nas skutki. Przygotowuję tłumaczenie pewnego materiału filmowego, który znakomicie tłumaczy całe to zjawisko…

 3. Jeszcze dodam, że nawet był o tym program na Discovery Science (już wam kiedyś mówiłem o 4 nad ranem), jak również są strony internetowe o tym mówiące, a pozatym jest to stara taktyka przyzwyczajania społeczeństw do tego, co ma się wydarzyć. Podobnie robi się z zamachami terorystycznymi. Najpierw robi się kilka próbnych, żeby uśpić i przyzwyczaić społeczeństwo, aż tu pewnego dnia „boom”, którego nikt się nie spodziewa.

 4. Gdzieś na tej stronie jest o tym artykuł, ale niestety strona nie ma opcji wyszukiwania, więc trzebaby przewertować kilkadziesiąt stron:

  http://www.independent.co.uk/environment/climate-change/

  W minucie 3:18 w filmie jest z tego artykułu „screenshot”

 5. LogoPedant pisze:

  …czyli wychodzi, jak przewidywaliśmy, mianowicie; społeczeństwo jest oswajane z tym, co i tak już się dzieje (opryski od lat, o czym wspomina powyżej Wojtek)…

  Dotarła jednak do mnie inna oczywista oczywistość, że obecne rozpylanie chemtrails wcale nie schładza klimatu, tylko go ociepla (latem mamy W Polsce czapę z chemtrails i istny tropik, gdzie wilgotność sięga 80/90% i nie da się normalnie oddychać) i to jest najbardziej chytra część planu „unych”, ponieważ sami stwarzają potwierdzenie o rzekomym, globalnym ociepleniu, podnosząc temperaturę na planecie. Klimat tak naprawdę się ochładza, więc pryskając, stwarzają pozory ocieplenia. Już ten stan jest trudno wyjaśnić scepom, a co dopiero fakt, iż prawdziwym celem oprysków jest depopulacja…

  Proponuję nałkowcom, żeby sobie codziennie rano, posypywali kanapki siarką. Może to im schłodzi te rozpalone głupotą mózgi…

 6. astromaria pisze:

  Wrzuciłam ten tekst tutaj po to, żeby scepy nie mogły gadać, że niczego nie da się rozpylić w atmosferze i że pomysł spryskiwania ziemi czymkolwiek jest niewykonalny, za drogi, nieefektywny i w ogóle mógł się zrodzić jedynie w głowach paranoików.

 7. @hovara

  Nieźle to wyłapałaś na sat24. Trudno powiedzieć, co to jest, ale widać wyraźnie, że się rozprzestrzenia i powiększa.

 8. ehovara pisze:

  @Wojciech
  Ostatnio w tym regionie jest bardzo gorąco, chodzi o Grecję i Turcję, a głównie o złoża Ropy w pobliżu Cypru. Cypr jest w połowie turecki. Grecja zawarła pakt z Izraelem (wojskowo-obronny) na co nie zgadza się Turcja. Niedawno na Cyprze był wybuch w bazie marynarki wojennej. Były straszne zniszczenia. Prawdopodobnie był to wypadek, szerzej o tym tutaj: Ogromny wybuch w bazie marynarki wojennej na Cyprze

 9. astromaria pisze:

  Niektórzy mówią, że to może być początkiem III wojny światowej. Zacznie Turcja, a potem włączą się Chiny i Rosja. Lepiej nawet o tym nie myśleć, żeby nie zasilać tego energią naszych myśli…

 10. Według Illuminatów, WW3, która była zaplanowana w XIX wieku tak samo jak dwie poprzednie ma się rozgrywać na tle religijnym. Do tego celu potrzebna jest wojna z teroryzmem, która ma zaostrzyć konflikty pomiędzy arabami a chrześcijanami.
  Gdzieś czytałem dobry artykuł na ten temat po angielsku, ale teraz już nie wiem gdzie. Może w języku polskim też można coś na ten temat znaleźdź.
  Medialna farsa z zabiciem Bin Ladena, który zmarł 10 lat temu ma być powodem do wkroczenia w kolejny etap gry jeszcze bardziej zaostrzony. Trudno dokładnie powiedzieć co się stanie, prawdopodobnie będzie to kombinacja kilku różnych wydarzeń takich jak zamachy terorystyczne i kataklizmy z ręki człowieka.

 11. astromaria pisze:

  @ Zatroskany obywatel: ale macie masakrę nad tym Piotrkowem! U nas (pod Warszawą) rzadko widzimy takie widoki. Mogę wrzucić te zdjęcia na stronę główną bloga razem z opisem, który jest pod nimi?

 12. hovara pisze:

  Toksyczność glinu – fakt czy mit?
  Fragmenty artykułu – laboratorium.elamed.pl

  Toksyczne działanie glinu na organizm ludzki :

  Glin do organizmu ludzkiego może dostawać się przez układ pokarmowy i oddechowy, zaś u osób dializowanych również przez układ krwionośny. Pierwiastek ten interferuje z licznymi metalami i metaloidami niezbędnymi w organizmie ludzkim, powodując zmianę stopnia ich dostępności biologicznej. Jony glinu konkurują w reakcjach zachodzących w organizmie z takimi jonami metali, jak: cynk, żelazo, chrom czy wapń, którego niższe stężenie jest jedną z głównych przyczyn odkładania się glinu w organizmie.

  Występowanie glinu jako Al(OH)3 może powodować zmniejszenie dostępności biologicznej jonów wapnia o ok. 70%. Ponadto jony glinu zajmują miejsce fosforanów w lizosomach mózgu, nerek i wątroby, w kościach zajmują miejsce wapnia, zaś w jądrach komórkowych w heterochromatynie zastępują magnez. W osoczu, podobnie jak jon żelaza Fe3+, jony glinu tworzą połączenia z transferyną.
  Za efekt takiego działania glinu na organizm ludzki uważa się występowanie chorób o podłożu neurotoksycznym, a należą do nich:

  a) encefalopatia (dializacyjna) – wywoływana jest nadmierną absorpcją glinu na skutek upośledzenia jego wydalania spowodowanego nieprawidłowym funkcjonowaniem nerek,
  b) demencja starcza typu alzheimerowskiego (łac. seniele dementia) – etiologia tej choroby związana jest z kumulacją glinu w centralnym układzie nerwowym,
  c) osteomalacja – choroba związana z doustnym podawaniem Al(OH)3 i kumulacją glinu w układzie kostnym.

  Ponadto toksyczne działanie glinu na organizm ludzki objawia się w szkodliwych warunkach pracy, np. poprzez wchłanianie dymów i pyłów zawierających ten metal. Efektem toksyczności przewlekłej jest choroba zwana bronchopneumopatią, występującą w postaci przewlekłego, nieswoistego zespołu oddechowego, miąższowego zwłóknienia płuc oraz odmy opłucnej.

  Reasumując, toksyczność glinu w przypadku organizmu ludzkiego związana jest z określonymi warunkami środowiskowymi, poziomem stężenia tego pierwiastka oraz z funkcjonowaniem naszego organizmu. Biorąc pod uwagę, że całkowita zawartość glinu u człowieka wynosi około 30-50 mg/kg, wówczas u osób nienarażonych zawodowo jego średnie stężenie w moczu wynosi 17 μg/dm3, a w osoczu 7,2 μg/dm3. Natomiast ekspozycja zawodowa na pyły glinu o stężeniu 5-28 mg/m3 zwiększa stężenie metalu w osoczu 14-238 μg/dm3. Za toksyczne stężenie w mózgu przyjmuje się średnio 4 μg Al/g tkanki (28).

  Stąd przy średniej dziennej dawce około 20mg Al prawie cała jego ilość zostaje wydalana z moczem w ciągu 24 godzin (29). Dlatego też sprawnie działający układ moczowy jest zabezpieczeniem przed zatruciem glinem dostającym się do organizmu przez przewód pokarmowy. Ponadto znaczna ilość jonów Al3+ wydalana jest z kałem w postaci nierozpuszczalnych fosforanów. Inną drogą wydalania glinu z organizmu jest laktacja u kobiet. Zawartość glinu w mleku ludzkim szacuje się na około 300 μg/dm3 (28).

  Należy podkreślić, że w przypadku uszkodzenia nerek proces wydalania staje się ograniczony, a glin może kumulować się przede wszystkim w komórkach mózgowych i w kościach.
  Toksyczne działanie glinu na rośliny
  link
  oraz link

 13. Robixus pisze:

  Może nikt wczesniej nie zwrocił na to uwagi.
  Efekt doswiadczenia nad poligonem w Anglii?
  http://zmianynaziemi.pl/wideo/nagla-powodz-w-irlandii-zalany-dublin
  „Powódź jaka nawiedziła Irlandię powstała w wyniku ulewy charakteryzującej się wzmożonym opadem, z którym nie jest sobie w stanie poradzić system kanalizacyjny. Nie jest to zjawisko podobne do znanych nam ogromnych rozlewisk rzek i płynącej fali powodziowej. Właśnie to jest najbardziej zdradliwe, że opad jest nagły, gwałtowny, spada czasami miesięczna ilość deszczu w ciągu kilku godzin. Podobne zjawisko miało miejsce w Polsce w Bogatyni.”

Straciłeś czas i energię na pisanie komentarza który skończył w spamie? Stało się tak, ponieważ nie raczyłeś przeczytać ze zrozumieniem FAQ!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s